Kalibry se naopak liší průměrem základny či různými komplikacemi, jako je přiznané či nepřiznané datum nebo indikace rezervy nátahu. To ovšem není nic překvapivého. O těchto alternacích základního strojku se mluvilo už v loňském roce. Tudor však letos fascinoval něčím zcela jiný.
NETRADIČNÍ MATERIÁL: BRONZ
Tím nejdůležitějším je zcela jistě uvedení hodinek v bronzu. Ten imponoval už mnohým velkým hráčům na trhu, a ačkoli jej využíval ve svých kolekcích už legendární Gérald Genta, nejvíce ohlasu vzbudil u robustních Officine Panerai. V nabídce však tento materiál využívají i takové značky, jakými je Oris, Archimede, Lüm-Tec nebo třeba italský experimentátor s číselníky Zannetti. Nikdo z dále jmenovaných však neimponuje tolik, jako pokračovatel linie Black Bay s hodinovou ručkou v podobě sněhové vločky, tedy "snow flake".
TUDOR HERITAGE BLACK BAY BRONZE
Novinka Tudor Heritage Black Bay Bronze se 43mm pouzdrem navíc čerpá silně inspiraci v historii značky. Vzhledem k předimenzované "Big Crown" korunky s růží odkazuje na referenci 7924 z roku 1958. Zmíněná hodinová "snow flake" ručka vychází z modelů předurčených v 70. letech pro Francouzské námořnictvo a textilový "nato strap" přišel vhod pro změnu u potápěčských Tudor Oyster Prince Submariner "Marine Nationale" v roce 1977, které byly označovány referencí 9401. Tudor prostě hodinky pro potápěče miluje, koneckonců první potápěčské hodinky představila značka už v roce 1954, reference 7922 - tedy rok poté, co Rolex odhalil dnes již dávno kultovní model Submariner, který je jakýmsi archetypem potápěčských hodinek.
BLACK BAY ROZŠIŘUJE SVÉ ŘADY
Black Bay s manufakturním kalibrem MT5601 však letos neimponuje pouze v bronzu, jehož žádaná koroze bude postupem času vytvářet unikátní vzory a mapovat tak majitelův život, ale potěší také v jiných variantách. Zatímco v bronzu měří v průměru 43 mm, v nabídce bude i ocelová 41mm varianta s kalibrem MT5602, který tvoří nitro i PVD černěné verze. Úchvatná bordó luneta, představená v roce 2012, a tmavě modrá z roku následujícího zůstává nadále stále v kolekci. Manufakturní strojky Tudor však původně využívané kalibry ETA nahradí kompletně, přičemž nárůst ceny je minimální a poměr cena/výkon je tak daleko zajímavější. Tudor má evidentně jasnou vizi a ta značce vychází.