Kriket je pro našince poměrně neznámým sportem. Ne tak ovšem pro Brity, kteří ho vymysleli a navíc ho s hrdostí sobě vlastní hrají. Úplné počátky spadají do šestnáctého století, ale moderní forma vznikla v osmnáctém.
Původně to prý hrála jenom šlechta, ale to jsou jenom dohady. Je zajímavé, že kriket dokázal přilákat takové davy, které chodí v Anglii na fotbal, tím se může pochlubit málokterý sport. A jak se tedy vlastně hraje?
Logicky musíte mít dva týmy o jedenácti hráčích v poli. Dále je potřeba pálka, je to jakoby takový mírnější baseball nebo baseball naopak, dalo by se to s nadsázkou tak říct, ale před Angličanem radši tohle nikdy nevyslovte. Nadhazovač hází míčkem na pálkaře nebo také odpalovače, to je lepší výraz, který se snaží trefit tři tyčky, které jsou umístěny za pálkařem. Odpalovač se snaží míček vrátit do ohraničeného hřiště.
Když se ještě vrátíme k pálce, tak ta je vyráběná z vrbového proutí. Pálkař navíc brání takový kolík, který je vlastně takovým kriketovým cílem. Ono je to poměrně složité, vysvětlit dokonale ta pravidla. V podstatě jde o to, vyřadit ze hry deset pálkařů. V tu chvíli je však ukončená teprve půlsměna. Cílem je vyřadit pálkaře na co nejmenší počet běhů.